Darmowa wiedza o nieruchomościach, kliknij

 

W ramach Rentumi Foundation otrzymujecie możliwość skorzystania z darmowej edukacji inwestorów. Darmowej wiedzy, przygotowanej z niezwykłą dbałością i profesjonalizmem, zgromadzonej specjalnie po to, aby edukować nowoczesnych rentierów, oferując osobom zainteresowanym branżą nieruchomości wartościowe materiały o najwyższej jakości.

Skorzystaj również z darmowych kursów online oraz Seminarium Inwestorów Nieruchomości – networkingowych spotkań zrzeszających ludzi zainteresowanych branżą nieruchomości, w tym: prywatnych inwestorów, pośredników i zarządców nieruchomości, firmy z sektora budowlanego, wykonawców, projektantów oraz architektów.

 

Jak wycenić wartość swojego mieszkania na sprzedaż? Wycena nieruchomości w 5 krokach.

Jeżeli zamierzasz sprzedać swoje mieszkanie. Istotne jest ustalenie maksymalnej ceny jaką możesz uzyskać.

1. Analiza ogłoszeń.

Najprostszy sposób i najbardziej popularny to analiza ogłoszeń w portalach nieruchomości: OLX, Otodom, Gratka, Morizon, DobryAdres.pl itp. – porównuj obiektywnie – wybieraj mieszkania o zbliżonych parametrach – jeżeli brakuje podobnych, wybierz te w gorszym stanie i ustal dolny limit ceny swojego mieszkania. Następnie w lepszym stanie i potraktuj to jako górną cenę – koniecznie pojedz zobaczyć kilka mieszkań – sprawdź co Twoja konkurencja sprzedaje i porównaj.

 

2. Sztuczne ogłoszenie.

Dodanie ogłoszenia z mieszkaniem, jakie chcemy potencjalnie sprzedać. Zaczynamy od wysokiej ceny i co parę dni zniżamy, aż zaczną do nas dzwonić zainteresowani. Jeżeli jest za duże zainteresowanie to też źle – to oznacza, że sprzedajesz za tanio i tracisz!

 

3. Jeżeli rozpoczynasz remont / flipujesz mieszkanami:

Dodaj ogłoszenie od razu!
Rozpisz w ogłoszeniu każdy etap remontu, harmonogram i ustal cenę.
Przykładowo:
etap 1:
– posprzątanie mieszkania
– cena za jaką kupiłem + 20 tyś. zł
– dostępne od dziś

etap 2:
– odmalowanie na biało
– cena za jaką kupiłem + 25 tyś. zł + koszt malowania
Gotowe od 15. Lipca

etap 3:
– położenie podłogi,
– wymiana gniazdek cena za jaką kupiłem + 30 tyś. zł + bieżące koszty remontu
– Gotowe od 5. Sierpnia

etap 4: …

etap 5:
– ukończone mieszkanie wg projektu – najlepiej zaprezentować wizualizację z programu 3D i rozpisać co będzie, jakie materiały itp.
– cena za jaką kupiłem + 40 tyś. zł + bieżące koszty remontu
– gotowe od 18. Sierpnia
Pamiętaj, że 20 tys zł w 3 dni to znacznie więcej niż 40 tyś. w 2 mc ! Dla flipera liczy się przede wszystkim ROI. Im szybciej sprzedamy, tym nasze ROI jest większe. Możemy dalej obracać kapitałem.

 

4. Cena.

Ustal wyższą cenę o co najmniej 6% niż chcesz sprzedać. Średnio cena transakcyjna różni się w Polsce od ceny ofertowej o 6%.

 

5. Wykorzystaj narzędzie do wyceny online.

System ten porównuje według podanych parametrów, zbliżone nieruchomości, które zostały faktycznie sprzedane. Posiadają dostęp do bazy cen transakcyjnych: https://urban.one – koszt 29 zł – posiadam kody zniżkowe.

 

Jak podwyższyć wartość nieruchomości?

– niebawem pojawi się nowy film na ten temat – zapraszam do subskrypcji, abyś otrzymał powiadomienie
– zapisz się na najbliższe szkolenie w Szczecinie: Seminarium Inwestorów Nieruchomości, w ten dzień będzie również prelekcja nt podwyższenia wartości mieszkania. Zapraszamy do rezerwacji biletu: https://www.facebook.com/events/22922…